ביטוח לאומי

ביטוח לאומי

ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא כידוע גוף ממשלתי שתחום האחריות העיקרי שלו הוא דאגה לזכויות הרווחה של הפרט בישראל. למעשה, הביטוח הלאומי מעניק ביטוח סוציאלי שווה לכל אזרחי המדינה.
רוב הציבור מכיר את שירותי תשלום הקצבאות השונים של המוסד לביטוח לאומי ביניהן: קצבאות ילדים, קצבאות זקנה, דמי לידה, השלמת או הבטחת הכנסה, דמי אבטלה ועוד. אך מעטים יודעים כי המוסד לביטוח לאומי אחראי גם על תשלומי פיצויים במקרים של תאונות עבודה, מחלות מקצוע, נכות ועוד.

ישנם מקרים רבים בהם בוחרים אנשים לתבוע את המוסד לביטוח לאומי באופן עצמאי, אך עקב פערי ידע וניסיון באופן ניסוח הפניה, באופן מילוי הטפסים, באופן ההתנסחות אל מול נציגי הוועדות וחוסר ידע במונחים הרפואיים המקצועיים המסבירים את הבעיה ממנה הם סובלים, עלולים התובעים להיתקל במחסומים רבים, לקבל תשובה שלילית ולעסוק בבירוקרטיה הסבוכה במקום לקבל את המגיע להם.
לרוב, המסקנה לפנות לייעוץ משפטי מקצועי מגיעה מאוחר מידי, לאחר שנעשו שגיאות רבות בתהליך, שמשמעותן הכספית חמורה. לכן, מומלץ להיעזר בעו"ד המנוסה בתביעות ביטוח לאומי טרם הגשת התביעה. עו"ד נטליה לוסקין ליוותה עשרות לקוחות בתביעות שונות מול המוסד לביטוח לאומי, תוך ליווי, ייצוג והדרכה בהתנהלות אל מול וועדות המוסד, עד להשגת פיצוי הולם.

יש לזכור כי המוסד לביטוח לאומי הוקם במטרה לסייע לציבור הנזקק, בין אם עקב פגיעה גופנית, תאונת עבודה, מחלה, נכות, או כל צורך אחר. אולם, ישנם תהליכים רבים שיש לעבור עד שמתקבלת החלטת הזכאות לקצבה. ישנן וועדות רפואיות שונות אשר בוחנות את המצב הרפואי של התובע. במקרים רבים, תובע שמגיע לוועדה ללא הכנה מוקדמת נכונה ,ללא המסמכים הרפואיים המתאימים וללא ייצוג של עו"ד נזיקין המכיר את המונחים הרפואיים והמקצועיים על בוריים עלול לקבל תשובה שלילית לתביעתו. במצבים כאלה, יש להגיש ערעור על החלטת הוועדה. גם כאן, רצוי להיעזר בעו"ד שמבין בתחום, בכדי לערער באופן מוצלח. עו"ד לוסקין מנוסה מאוד בהגשת ערעורים לוועדות, ותעשה כל שביכולתה בכדי שהערעור יתקבל, על מנת שתוכלו לגשת לוועדה בשנית ולקבל את המגיע לכם.

בין התמחויותיה של עו"ד לוסקין תביעות של חולי סכרת אל מול הביטוח הלאומי, תביעות של הורים לילד נכה, תביעות בגין פוליו וגזזת, מחלת מקצוע, תאונות עבודה, אירוע חריג כתאונת עבודה ועוד.

משה לוי 11, (בניין UMI- משרד 521), ראשל”צ