רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

כל אדם זקוק מפעם לפעם לטיפול רפואי כלשהו. אנחנו, שאיננו מומחים בתחום הבריאות והרפואה לא תמיד יודעים מהו הטיפול הנכון עבורנו ומה ניתן לעשות בכדי לרפא את הכאב. על כן, אנחנו ניגשים לרופא שלמד את התחום במשך שנים, התמקצע, ורואים בו בר סמכא בטיפול במצב בו אנו נמצאים.
הרופא אחראי לאבחן נכונה את הבעיה, להתאים את הטיפול הנכון, להשגיח ולעקוב אחר תהליך ההחלמה.

ישנם לא מעט פעמים בהם הרופא מתרשל בעבודתו, כלומר, אינו נזהר מספיק או ביצע פעולה שאסור היה לו לבצע ובעקבות כך גרם לנזק למטופל. אלו הם מקרים המוגדרים כרשלנות רפואית. עו"ד נטלי לוסקין בעלת ניסיון רב בתחום, מתמחה בטיפול במקרים של רשלנות רפואית ותעמוד לצדכם בנחישות עד לקבלת הפיצוי הראוי. גובה הפיצוי נקבע בהתאם לנזק שנגרם, בין אם נזק מוחשי ופיזי, לרבות תמותה, ובין אם נזק נפשי ועוגמת נפש.

 

רשלנות רפואית בהריון
תביעות רשלנות רפואית בהריון ובלידה הן נפוצות בתחום הרשלנות הרפואית בארץ. הרשלנות מבוססת ברוב המקרים על מעקב הריון בו הרופא לא הבחין במומים מולדים אצל העובר, תסמונות כאלה ואחרות (תסמונת דאון או פיגור שכלי) או טעה בקריאה וניתוח של בדיקות (אולטראסאונד ועוד). ההנחה היא כי במידה והרופא היה מזהה התפתחויות של מחלות כלשהן, ההורים היו יכולים לבחור להפסיק את ההיריון ולמנוע מהיילוד ומעצמם חיים קשים ומלאי סבל. עו"ד לוסקין, שליוותה עשרות לקוחות בתביעות רשלנות רפואית בהריון ולידה, תוכל לתמוך בכם ברגעים קשים אלה ולסייע לכם לקבל את הפיצוי הראוי.

 

רשלנות בניתוחים פלסטיים
ניתוחים פלסטיים הפכו שכיחים מאוד, במרבית המקרים מדובר בניתוחי בחירה והם מתבצעים לפי בקשת הלקוח המטופל. ברוב המקרים ניתוחים פלסטיים קשורים למראה חיצוני ושיפורו בהתאם לטעמו האישי של הלקוח. אולם, אין להבין או להניח כי הניתוחים הללו פשוטים יותר וכי הסיבוכים הקיימים בניתוחים קליניים לא חלים על ניתוחי בחירה. כל ניתוח, קליני או אלקטיבי, טומן בחובו סכנות רפואיות ותקופות החלמה שונות. כיוון שהניתוח בוצע מבחירה מודעת של המטופל, וכי מטופלים חותמים על הסכמה לפני כל ניתוח פלסטי, תחום הרשלנות הרפואית במקרים אלו מסובך מאוד. על כן, יש להתייעץ עם עו"ד המומחה בתחום. עו"ד לוסקין מציעה את שירותיה המקצועיים בתחום ואת ניסיונה הרב בתיקים מסוג זה.

 

רשלנות בטיפולי שיניים
רופאי השיניים, כמו כלל הרופאים, מחויבים במתן טיפול ראוי בין אם טיפולי השיניים התבצעו כהליך רפואי הכרחי (עקירה, סתימה, טיפול שורש, שיקום ועוד) או כהליך מבחירה (יישור שיניים, הלבנה ועוד). רשלנות בטיפולי שיניים יכולה להתבטא בזמן מתן זריקת ההרדמה, במהלך הטיפולים השונים או אפילו בעת הפסקת הטיפולים עקב חוסר תשלום. עו"ד נטליה תסייע לכם מתחילת התהליך, תוך התייעצות עם רופא שיניים בכיר ובחינת נושא מבחן הרופא הסביר, ותעזור לכם לקבל את הפיצוי המגיע לכם כחוק.

משה לוי 11, (בניין UMI- משרד 521), ראשל”צ