תאונות עבודה

תאונות עבודה

תאונות עבודה

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שקרתה לאדם בדרך לעבודה, בזמן העבודה או בדרך חזרה מהעבודה והיא נחשבת ככזו במקרים בהם מדובר בפגיעה פיזית או פגיעה נפשית אשר נגרמה באופן ישיר או עקיף ממשלח ידו.
במצבי תאונות עבודה ניתן לתבוע את המוסד לביטוח לאומי בעבור אובדן היכולת לעבוד בתקופת הפגיעה וההחלמה ובעבור ההוצאות הרפואיות. ניתן גם לתבוע מצד ג' תביעת נזיקין, כלומר לתבוע את המעסיק או הגורם האחראי לתאונה. תביעות תאונות עבודה הן מורכבות גם מול צג ג' וגם מול המוסד לביטוח לאומי ולכן רצוי להיעזר בעו"ד המתמחה בתחום. לעו"ד נטלי לוסקין יש ניסיון רב הן בתביעות נזיקין והן בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי והיא בעלת ידע נרחב בנושא.

 

מחלות מקצוע
מחלת מקצוע היא מחלה שלוקה בה אדם עקב עבודתו או עיסוקו, כלומר, במהלך עבודתו נחשף לאורך זמן ממושך לגורם מזיק כלשהו כגון: חשיפה לגורמים כימיים, חשיפה ממושכת לרעש, חשיפה לגורמים ביולוגים שונים וכו' אשר גרם למחלה כלשהי. בכדי להיות זכאים לתבוע את המוסד לביטוח לאומי ולקבל מענק או קצבה, על המחלה להיכלל ברשמית מחלות המקצוע, אלא במקרים של מיקרוטראומה שאינם נכללים ברשימה, אך בגינם קיימת זכאות לתבוע את הביטוח הלאומי ובלבד שהוכח הקשר בין תחום העיסוק לבין אוסף המקרים שהביא לנזק הפיזי.
מומלץ להיוועץ בעו"ד מנוסה לפני נקיטת צעדים באופן עצמאי. עו"ד לוסקין תלווה אתכם לאורך כל התהליך מול הביטוח הלאומי במקצועיות ונחישות עד לקבלת הפיצוי הראוי עבור הפגיעה שחוויתם.

 

תביעות נגד מעסיקים לרבות תקיפה מינית
תביעה נגד מעסיק יכולה להיות הליך לא נעים, אך במידה ומגיע לכם פיצוי, אין שום סיבה לוותר עליו. תביעות נגד מעסיק יכולות להיות בעקבות תאונות עבודה, בעקבות נושאי שכר ופיטורין, בנושא הטרדה מינית בעבודה ועוד. נהוג לחשוב שהטרדה מינית, שכן היא עברה פלילית, נידונה רק בבית משפט פלילי בעקבות תלונה במשטרה, אך האמת היא שניתן לוותר על שלבי הגשת התלונה במשטרה. המוטרדת יכולה להגיש תביעה כספית אזרחית ולקבל פיצויים, אולם זה לא הופך את התהליך ליותר נעים.
עו"ד לוסקין מבינה את הרגישות הכרוכה בתביעות נגד המעסיק בכלל ובנושא הטרדה מינית בפרט, ולכן תפעל במקצועיות וברגישות תוך הקפדה על מימוש רצונות הלקוח ועד לקבלת פיצוי ומימוש זכויותיו.

משה לוי 11, (בניין UMI- משרד 521), ראשל”צ